| alexandrubogdan2002 a întrebat:

Vreau sa va intreb ce inseamna sa iti faci root la telefon. Eu am un Vodafone smart 2. La ce ajuta asta? Am vazut ca iti face din 2.3.7 in 4.2.1. Pot sa instalez jocuri care nu mergeau la procesor inainte? Daca puteti sa imi spuneti nu in termeni tehnologicu cum ar fi ROM sau altceva. Cat mai simplu pentru incepatori.

2 răspunsuri:
| CosminTheWin a răspuns:

Salut, si eu mi-am rootat telefonul. Deci cand il routezi merge sa iti transferi jocurile de pe telefon pe cardul de memorie ca sa poti pune mai multe jocuri, dar este destul de greu sa il routezi, iti recomand sa iei legatura cu un specialist, dar dupa ce il routezi ca merge mai greu procesorul...

| myhaelasweety a răspuns:

Sa iti faci root la telefon inseamna sa schimbi firmware, e ca un fel de windows pentru telefon