| x2gk9r a întrebat:

Salut… Vreau un sfat…
Vreau sa imi fac icloud pentru ca nu vreau sa imi mai ocupe spatiu in tel dar eu nu inteleg un lucru
Eu vreau ca pozele care se vor face sa se salveze direct in icloud si sa nu mai ocupe spatiu in tel
Sfaturi? cum sa procedez?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pozele se vor salva, intial, in telefon (in memoria lui sau pe micro SD daca ai). Apoi se vor salva in cloud daca setezi sa se salveze pe date (consuma din date) sau, mai bine, cand ai WiFi. Dupa salvare le poti sterge din telefon. Ideea este sa ai contul pe telefon. De exemplu la Google nu se mai salveaza automat. Eu am 19 GB la ei, in schimb am 100 de GB la DIGI. Mi-am instalat DIGI Storage si se salveaza automat. Spun asta pentru ca in trecut se salva automat si in Google. Pentru asta trebuia sa le sterg de acolo pentru ca erau dublura si avnd mai putini GB, se umplea mai repede.