| Nicholas a întrebat:

Am achizitionat acum aprox. o lună un telefon GSmart Akta A4 și am o problemă. În momentul în care îl bag la încărcat, cu 15-20% baterie rămasă, in aprox. 5-10 minute arată baterie încărcată. Mentionez ca se descarca la fel de repede precum se încarcă. Vreo sugestie cum sa fac să-și revină, alta în afară de a-l trimite în service?
P.S. Am revenit și la setările din fabrică, fără rezultat.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ia-ti alta baterie.E clar ca ea este problema.

| LTAA a răspuns:

Trimite-l la service, singur ce crezi ca poti sa faci? Telefoane de proasta calitate.

| Totenn a răspuns:

Salut, se poate scoate carcasa? daca da scoate-o si vezi daca e umflata bateria, daca nu poti mergi la un service si o sa-ti desfaca acolo intr-un minut si o sa vezi daca e umflata si daca e o poti schimba, eu am iphone si am schimbat bateria cu 20 lei (era foarte umflata, il bagam la incarcat cu 3% peste un minut era 90% apoi il scoteam si era 10% iar acum cu cea noua e foarte ok).

| Nicholas explică:

Da, se poate scoate carcasa și din câte am observat, bateria nu avea nicio umflatura.