| nutzyku a întrebat:

Buna am un Samsung galaxy S2 (Nu e S2 plus) la sfarsitul lunii face 1 an de cand il am
De ieri dimineata am intampinat probleme cu el
1) Seara avea 80% baterie dimineata cand m-am trezit era inchis am vrut sa il deschid nimic apoi l-am pus la incarcat si a aparut ca se incarca dar avea un triunghi galben deasupra... si daca il deschideam complet se inchidea zicea ca nu are baterie L-am inchis si l-am lasat in dupal 8 ore
2)Spre seara l-am redeschis l-am pus la incarcat si s-a incarcat am crezut ca si-a revenit seara m-am pus la culcare azi dimineata am patit la fel.era inchis )(aseara aveam 70% baterie) dimineata inchis fara baterie l-am pus la reincarcat apoi am adus telefonul la setarile din fabrica
Acum merge ce pot sa spun chiar foarte bine dar bateria se consuma exagerat de repede m-am uitat la ce imi ia cel mai mult din baterie si scrie ca So android imi ia 80% din baterie sad
Astept niste sfaturi cel mai util sfat care imi foloseste sa nu imi mai ia atat de mult androidul primeste funda si o bere

5 răspunsuri:
| marin81 a răspuns:

Poate ai ceva aplicatii care ruleaza in spate si iti manaca din baterie, ai schimbat recent sistemul android?

| nutzyku explică (pentru marin81):

Aplicatii nu am si nici sitemul android nu l-am schimbat sad

| marin81 a răspuns (pentru nutzyku):

Am avut si eu problema asta, dar eu am schimbat sistemul android/ Eu am rezolvat situatia tinand telefonul la incarcat o noapte intreaga si dezactivand, daca imi amintesc bine transmisiile celulare/ Inca ceva, instaleaza pe telefon Baterry Doctor de pe google play

| nutzyku explică (pentru marin81):

Battery doctor mie mai mult mi-a facut rau acum cateva luni oh go on

| nutzyku explică:

Nu stie nimeni?