| BogdaniTsu a întrebat:

Salutare, am o mică problemă cu un Samsung galaxy s8. Câteodată când îl conectez la încărcător nu se încarcă. Îi bag mufa, îl închid și îi bag din nou mufa de încărcare și apoi începe să se încarce. Mă poate ajuta cineva cu această problemă?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Poate sa fie cablul defect sau mufa de incarcare a telefonului.
Pentru cablu defect, solutia este sa incerci cu un alt cablu sa vezi daca merge din prima. Gasesti si la 20 de lei un cablu de usb type c.
Pentru mufa telefonului, poti sa te uiti sa vezi daca ai mizerie sau ceva inauntru, poti folosi si un spray de contacte (gasesti la magazinele electronice) sau sa te duci la un centru gsm sa intrebi. Daca telefonul e inca garantie si mufa aia se defecteaza, trebuie trimis la garantie altfel pierzi garantia.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Un service te poate ajuta; mai ales dacă este în garanție, trebuie dus la service-ul menționat în acte.