| Adiiiiiiiiiitzaaa a întrebat:

Salutare, am o problema. Iphone 5 audio jack port mi se pare ca e stricat, Acum o lua se auzeau in amandoua casti, acuma dosr in dreapta si foarte putin in stanga, am incercat sa tot frec prin portu asta si nu merge, ce as putea sa fac? funda happy

1 răspuns:
| mytyk a răspuns:

Buna, pai se pare ca ti s-a stricat jack-ul audio, iar acesta nu se poate inlocui doar el deci prin urmare trebuie inlocuit si portul si microfonul toate sunt la un loc. Piesa in sine nu e scumpa maxim 30 lei plus manopera te ajunge poate pe la 50 de le maxim! Dar ai incercat cu alte casti poate sunt castile de vina?