| AndyLoren1310 a întrebat:

Salutare, are cineva abonamentul de la DIGI optim nelimitat? As vrea sa stiu cum se comporta internetul in orase si semnalul in afara oraselor. Merita efortul sau nu?
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ofera untimp viteza maxima scrisa in contract. Dupa ce atingi limta de trafic scrisa in contract viteza iti va scade pana la 0, 13 mbps, practic n poti vedea un clip pe youtube.In functie de optiunea pe care ai ales-o, de 4 giga trafic de exemplu iti da viteza 3 G normala.Am si eu de la vodafine dar eu am facut acum 4 ani cand nu erau optiui de 4 giga trafic, am de numai 500 de mb ceea e foarte putin.Am atins deja limita de trafic si vad ca inca se misca.la interentul prin modem de la orice retea e bine sa dezactivezi updatele de l orice progrm pentru ca iti face traficul imediat. Am dezactivat updatele de la windpws si absolut toate programele dar totusi fac trafic stand zilnic pe internet.Cel mai bine daca ai retea de rcs-rds, ei au abonamente cu trafic nelimitat dar am inteles ca tu vrei mobilitate ceea ce cred ca un abonament de la Vodafone e cel mai bun.Aici in sat a aparut acum si Orange cu pachete tentante cum ar fi tel+antena tv+internet de 4 giga cu numai 100 de lei lunar, dar cei care au facut asa ceva, la prima furtuna sau viscol din iarna asta, nu mai aveau senal sau doar o linie in timp ce eu pe Vodafone mergeam bine. Asta e cu mobilitatea. net mai putin ca sa nu atingi si sa deăasesti acea limita de trafic inclus.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai in orasele mari au ceva viteza de tranfer al datelor, la tara insa merge prost, dar prost de tot. Taranii au Vodafone care au cea mai buna acoperire.Cineva zice ca Orangeul are acoperire mai buna dar fals, are acoperire mai mare dar mai buna nu, in sensul vitezei de tranfer e la pamant si Orange.

| AndyLoren1310 explică (pentru anonim_4396):

Si Vodafone e cea mai ok la viteze de transfer dupa parerea ta? Intreb pentru ca am Vodafone de mult timp si ma atrage ispita asta de abonament dar sunt putin sceptic in privinta lui.

| AdyRR a răspuns:

Eu zic ca merita! Nu am DIGI optim nelimitat dar am DIGI optim 2 si netul merge foarte bine chiar daca locuiesc in zona de tara mai ales ca acum prinzi semnal si pe Vodafone, adica unde nu e semnal pe DIGI ai semnal pe Vodafone!

| AdyRR a răspuns:

Eu zic ca se merita! Nu am eu DIGI optim nelimitat, dar am DIGI optim 2 si merge foarte bine chiar si la tara! Unde nu este semnal pe DIGI o sa iti intre automat Vodafone ( daca setezi tu telefonul pe automat ) si o sa ai semnal. Daca pe DIGI ai 200 minute pe reteaua de Vodafone o sa poti sa le vorbesti pe toate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Digi e ok dar numai in zone cu orase mari.Par example un sat pe langa un oras mare dar in zone mai indepartate si uitate de lume, abia te tarai cu el.Incearca si vezi daca au digi optiuni cu perioada de proba.