| DovleacTurbat a întrebat:

Salutare, de câteva zile- o săptămână, telefonul meu rulează extrem de greu, iar azi aproape că e mort laughing. Am notificare cu memorie plină, dar nu am mare lucru pe el. Am incercat sa identific ce anume îi umple memoria, dar nu găsesc. Am căutat și cu ajutorul câtorva aplicații, dar nu mi au fost de mare folos.
Întrebarea mea este daca cunoașteți vreo aplicație care scanează in întregime telefonul și poate identifica aplicații, video, poze etc ascunse?
Tot de vreo săptămână i-am dat update la android, nu știu dacă are legătură cu ceea ce se întâmplă acum.

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie din cand in cand sa faci o formatare la telefon, sa-l aduci la setarile din fabrica.De cele mai multa ori asta ajuta enorm.Salveaza ce ai, fa back up etc si incearca asa.

| sierra1 a răspuns:

Dezinstalează aplicații și vezi efectul

Bula
| Bula a răspuns:

Probabil n-ai card de memorie in telefon.
In acest caz, memoria interna se umple rapid, chiar si cu cateva poze sau filmari, muzica, etc.
Poti cumpara un card micro SD (de 16--32Gb) si vei avea suficient spatiu pentru stocarea filmarilor, pozelor etc.

Memoria de lucru se poate umple repede cu aplicatii, dar si cu virusi.

| doctorandus a răspuns:

Bitdefender free.

| DovleacTurbat explică (pentru dullcat):

Am rezolvat, rămăseseră ceva pachete neinstalate, habar n am cum.

| DovleacTurbat explică (pentru sierra1):

N am ce, sunt aceleași pe care le aveam și înainte 2-3. Rămăseseră ceva pachete neinstalate.

| DovleacTurbat explică (pentru Bula):

Am, am. Mi-a dat prin cap sa incerc la actualizări și am găsit niște pachete neinstalate, e ok, rulează normal acum.

| sierra1 a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Bravo Dovleacule!