| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, detin un Nokia 5800 express music si am o problema in ceea ce priveste conectarea buetooth-ului, a fost si resoftat recent dar tot nu ma lasa sa il activez. pls help

3 răspunsuri:
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Cei care ti-au resoftat telefonul, au uitat sa iti incarce driverele bluetooth. Trebuie resoftat din nou.

| trisoru a răspuns:

E china daca nu merge bluetoothu

| Vani23 a răspuns:

Din punctul meu de vedere are o problema cu terminalul bluetooth. Daca spui ca a fost si resoftat trebuia sa mearga odata cu softu-ul. 5800-le foloseste ca sistem de operare symbian-ul si in acest caz nu se poate configura separat. Ar trebui sa fie totul "inclus" in soft.
Poate o re-resoftare ar rezolva problema dar nu e sigur.
Bafta cu aparatul!
P.S. Incearca sa-i faci un update. Iti trebuie un cablu de date si PC Suite de pe site-ul de la Nokia.
il gasesti aici : http://www.nokia.com/ro-ro/suport/produs/nokia-pc-suite/