| maphiotul a întrebat:

Salutare.
Știe careva de ce cand dau la cineva sa trimit un mesaj pe whatsapp imi apare,, cont de întreprindere" (exact așa scrie) si pe urmă se schimba in ora la care a fost ultima dată online? O fi customizat cumva profilul, cum pot sa fac si eu sa imi apară?
Fara sfaturi de genu,, întreabă acea persoană cum a făcut" pentru că nu se poate pentru că nu pot vorbi cu ea dintr-un anumit motiv. Și doar i-am spionat profilul laughing
Mersii

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Whatsapp Bussiness e o aplicatie separata de WhatsApp. Asta inseamna Whatsapp pentru afaceri. De asta scrie sus "cont de intreprindere". O cauti pe Google Play si o instalezi daca chiar vrei. Dar nu ofera ceva interesant in plus. Atata doar ca poti posta poze cu produse la care sa le pui un pret.

7 răspunsuri:
| Danny28 a răspuns:

Persoana respectivă folosește WhatsApp Business.

| maphiotul explică (pentru Danny28):

Pai scrie întreprindere, nu bussines
Infine...atunci cum imi fac si eu bussines?

| maphiotul explică (pentru Lioana):

Am gasit
Da e pe bani sad

| Lioana a răspuns (pentru maphiotul):

Nu stiu ce ai gasit tu dar la mine nu apare ca e pe bani.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp.w4b

| maphiotul explică (pentru Lioana):

Citeste mai bine atunci
,, achiziții in aplicație"

| Lioana a răspuns (pentru maphiotul):

Asta inseamna ca poti face achizitii din aplicatie. Nu ca aplicatia costa bani.

| maphiotul explică (pentru Lioana):

Ok,mersii șefa happy