| Timi08MM1988 a întrebat:

Buna TPU, am observat ca la o persoana de pe whatsapp daca trimit un mesaj apare doar o bifare nu 2. E citit dar nu livrat, sub nume nu mai scrie Ultima Accesare 10 noiembrie 2022 de ce? De ce apare 1 bifare nu 2 si nu se livreaza mesajul? Blocat nu cred ca m-a blocat ca nu il are telefonul, deci? Stiu ca nu ti se da telefonul daca nu intri mai mult timp nu apare 2 bifari doar 1 cand scrii cuiva sau sunt blocat pe whatsapp?

6 răspunsuri:
| 777sebi a răspuns:

Asta înseamnă că telefonul respectivului nu a mai avut acces la internet și nu a mai fost conectat din data de 10 noiembrie 2022. Faptul că apare doar o 'bifă' înseamnă că mesajul a fost trimis din partea dvs., însă telefonul destinatarului nu a primit mesajul. A doua 'bifă' de culoare albă/gri, este o confirmare a faptului că destinatarul a primit mesajul, iar când cele două 'bife' devin albastre înseamnă că mesajul a fost văzut de către destinatar.

| Timi08MM1988 explică (pentru 777sebi):

Da dar numai una apare deci nu e obligatoriu sa fi blocat cand apare o bifa?

| 777sebi a răspuns (pentru Timi08MM1988):

Nu, nu e obligatoriu sa fi blocat cand apare doar o bifa, in plus, daca apare ultimul act, sa fii convins 100% ca nu esti blocat.

| Timi08MM1988 explică (pentru 777sebi):

Da dar doar una apare cand trimit inainte apareau 2 gri de aia intreb sper sa nu ma fi blocat?

| Timi08MM1988 explică (pentru 777sebi):

A 2 nu mai apare dupa ce trimit mesajul doar 1 bifa

| Timi08MM1988 explică (pentru 777sebi):

Cand te blocheaza cineva nu il mai poti suna nu?
Din cate stiu
?