| Anonim777777774684623665 a întrebat:

Salutare TPU, am de curand o problema cu telefonul meu Samsung Galaxy S4. Pur si simplu nu se incarca, cand il pun la incarcat imi tot spune ca bateria nu e compatibila ori ca incarcatorul nu este conectat cum trebuie sau ceva asemanator (asta intr-o singura notificare care imi apare pe ecran).Am incercat sa il incarc cu 3 incarcatoare diferite compatibile pentru acel telefon si imi zice exact acelasi lucru.
Am incercat sa suflu si sa curat cu un ac locul ala unde intra mufa de la incarcator (cablul USB) de praf si aparent am scos vreo 2-3 scame (asta in timp ce am scos bateria din el inainte de a face asta) si dupa repornire am incercat iar si din nou aceeasi problema,
telefonul are cam sub un an de folosire, de fapt are vreo 5-6 luni de cand a fost cumparat din magazin iar cel de la care l-am cumparat (un prieten) a zis ca a schimbat bateria telefonului cu 1 saptamana inainte sa-mi vanda respectivul telefon si telefonul il am cam de vreo 3-3.5 luni si nu pot sa-mi dau seama care e problema si ma gandesc daca ma poate ajuta cineva deoarece am mare nevoie si as ramane profund recunoscator
Tin sa mentionez ca nu am facut in ultima luna absolut nicio modificare de sistem/hardware, de fapt de cand l-am cumparat nu am schimbat absolut nimic la el.
Multumesc anticipat si apropo sunt nou pe TPU (stiu ca nu conteaza dar na xD).

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Și-l la service sau cumpără alt încărcător din magazin, încărcător special pentru acest telefon. Poate are probleme interne, nu încărcătorul. Service-ul este cea mai bună soluție.

| ruddy a răspuns:

Poate bateria nu-i buna. Sau ai vreun scurt la conector.

| cyberalex a răspuns:

Fa un wipe cache in modalitate recovery.
Reporneste-l, instalează un program pentru restaurare celulele in baterie, folosește-l apoi dezinstalează-l.

| Anonim777777774684623665 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, aparent am reusit sa rezolv problema curatand mult mai bine locul ala unde intra cablul USB chiar daca nu am reusit sa mai scot nimic de acolo a inceput sa se incarce. Totusi si acum mai face figuri dar rar, totusi am o vaga impresie ca e de la Software deoarece mi-a mai aparut notificarea aia si cand nu l-am bagat la incarcat. In fine o sa las intrebarea aici si pentru altii care poate au aceiasi problema si cauta un raspuns