| Al3xp a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o intrebare! Va rog sa-mi raspundeti care stiti... As dori sa-mi fac un abonament Cosmote si sa achizitionez un telefon. Dar nu sunt in judetul de care apartin, eu sunt din Bucuresti, si vreau sa-mi fac abonamentul in jud Brasov fiindca sunt in vacanta aici. Merge sa-mi fac abonament in alt judet daca nu apartin de judetul respectiv?

1 răspuns:
| byCV9 a răspuns:

Salut! Da merge sa iti faci un abonament din alt judet decat cel natal! Ideea e ca esti pe teritoriul Romaniei si poti face abonament din orice judet pentru ca atunci cand faci abonamentul o sa iti ceara buletinul, din care o sa iti ia datele, printre care scrie si judetul, deci DA, poti face abonament din alt judet! Sper ca te-am ajutat! Funda!