| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor!
Va rog frumos sa ma ajutati cu ceva....Am un Huawei P8 Lite cu folia de plastic cam fisurata,si cand il deblochez nu merge, doar pot sa il aprind de pe buton....Imi puteti spune ce are si ce pot sa fac ca sa mearga va rog frumos?!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Telefonul nu are "folia de platic fisurata". Are display-ul fisurat. Daca era folie de sticla "poate" mai salvai ecranul. Dar asa... Iar telefonul nu functioneaza corespunzator datorita acestor probleme.

Soc mecanic, asa ca telefonul a fost scos din garantie. Service contra cost.

| Dinu_Rares_1998 a răspuns:

Incearca sa ii scoti folia poate e de la folie si daca nu merge dupa aia o fi de la ecranul telefonului maai bine dul in servis sau daca ai garantie dul inapoi si iti da un telefon la fel si te asigur ca nu o sa fie stricat dupa aia! Funda?

| ManiacK0607 a răspuns:

Dă-i folia jos, pune-i sticlă și fă-i o resetare din fabrică.