| AlexStefan01 a întrebat:

Salutare utilizatori TPU, am o problema cu telefonul meu j7 2017 prime. Cand incerc sa deschid Samsung health si folder securizat care sunt aplicatii preinstalate din fabrica imi spune :
"din motive noi de securitate aplicatia nu poate rula pe un dispozitiv rootat" eu niciodata nu am instalat root, am verificat si cu root checker si el zice ca telefonul nu a avut nicio operatie de rooting. Mai demult am rebootat telefonul si acum 2 saptamani resetat din fabrica, dar nu cred ca asta poate fi problema.

Va rog sa ma ajutati, dau funda!

5 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Ok, in primul rand ai gresit categoria!

SI ACUM SA-TI RASPUND:
In momentul cand un telefon Samsung a fost rootat SE DECLANSEAZA KNOX-UL! Deci tu chiar daca nu mai ai root KNOX-ul este declansat deja de prima data.Iar imi momentul de fata, cu KNOX-ul declansat nu il mai poti pune la loc decat daca schimbi placa de baza

| AlexStefan01 explică (pentru Bogdan70001):

Pai chestia e ca eu niciodata nu am avut root ...cred ca telefonul a venit cu knox-ul declansat de cand l am cumparat...
telefonul a fost cumparat de pe eMAG acum 1 an si putin

| gelu1970 a răspuns:

Are 2 ani de garanție.
Mergi cu el la eMAG.
Ps: când vei cumpăra următorul telefon alege altă marcă, nu castane.
Baftă.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru AlexStefan01):

Este cumva refurbished? Daca da a avut grija cel dinainte sa declanseze KNOX-ul laughing)

Ai putea sa incerci cu garantia, dar iti zic sigur ca primul lucru, vor verifica KNOX-ul si daca este declansat nici in cor nu ii doare

| Bogdan70001 a răspuns (pentru gelu1970):

Nu cred ca o sa-l ia.Acolo primul lucru verifica KNOX-ul

Daca baiatul ii spune ca nu i-a facut root si ala verifica KNOX-ul si vede ca este tripped nici nu se mai uita happy