| Luca_Ion_1996 a întrebat:

Se poate de deblocat iphone 6prin icloud?

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Vad ca ai un raspuns pozitiv.
se poate pe naiba.
daca e furat, si dupa ce il restaurezi poate fii localizat.
ai o caramida ornamentala. aceasta optiune de siguranta e unica pentru care as alege sa cumpar un produs Apple. pentru ca sunt o gramada de jegosi ce fura telefoane si altii mai prosti ce le cumpara.

| Luca_Ion_1996 explică (pentru gelu1970):

In primul rand a fost găsit. In al doilea rand am aflat ca stăpînul este original din Olanda iar telefonul a fost găsit i Italia într-un hotel. Dupa ce a fost găsit de stăpîn nu a mai venit nici o veste precum ca ar dori să întoarcă dispozitivul

| gelu1970 a răspuns (pentru Luca_Ion_1996):

Buna. Nu am sugerat ca l-ai furat sau ca l-ai cumparat. Am eu boala pe cei care traiesc din furt. Si pe cei care le platesc lucruri furate. Si astfel ii sustin.
Problema cu iphone e ca nu poti sa il desconectezi de la icloud decat cu id si pass.

| Luca_Ion_1996 explică (pentru gelu1970):

Bine mersi de raspuns. Ce ati face voi cu un iphone blocat?

| gelu1970 a răspuns (pentru Luca_Ion_1996):

Il poti vinde pentru piese.
buna intrebare.
nu mi-am pus problema asta.
de exemplu il poti vinde. in Romania sunt gramezi de fraieri ce vor sa tina in mana un iphone sau sa il puna pe masa in club pentru ochii celor din jur. nu trebuie sa dai explicatii. l-ai gasit si il vinzi.