| anonim_4396 a întrebat:

Se poate repara telefonul HTC One X cu sticla sparta + touchscreen afectat folosind aceasta componenta? :
http://www.gsmnet.ro/......nal--46110

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Asta ales de tine este conform cu originalul, deci nu este original HTC si poti avea surpriza sa nu se potriveasca bine si sa ramana spatiu la montare iar celalalt e ORIGINAL HTC.

14 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

DA, se poate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Si care e diferenta intre acesta de 60 de lei si unul de 100 spre exemplu de pe acelasi site?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Ecranul face artefacte... sigur se poate repara cu asta, da? sa nu comand degeaba... mersi frumos!

neluL
| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

DA, cu placere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Si ultima intrebare, oricum iti ofer funda, http://www.gsmnet.ro/display-uri/display-htc-one-x-original--45205
Daca-l iau pe asta, am nevoie si de sticla nu? sau cum vine asta... daca ai timp sa-mi explici ar fi grozav...

neluL
| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ai nevoie de sticla. E ceva dubios la ei pe site, uite aici
Touchscreen HTC One X Original
http://www.gsmnet.ro/......nal--45218

Geam cu touchscreen HTC One X Original
http://www.gsmnet.ro/......nal--46110

Ambele nu au si display! Acum tu la intrebare mentionezi de touchscreen afectat (adica geamul propriuzis), sa inteleg ca displayul e ok?
Asta e complet -> http://www.gsmnet.ro/......nal--47099

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Face artefacte dupa 40 30 de secunde de folosinta, nu-mi dau seama ce naiba are, sticla e crapata... poate doar preseaza cioburile alea touchul sau displayul sau cum i zice ca nu ma pricep...

neluL
| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poti sa scoti sticla aia? Sa nu mai cumperi si display degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Prietene nu vrei sa-mi lasi adresa de facebook pe privat? vreau sa discutam liber, sa o concretizez odata cu telefonul`asta ca sunt stresat si aici ma enerveaza sa discutam asa fragmentat... straight face.

neluL
| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene, eu lucrez, nu pot decat in felul asta si imi pare rau ca nu se poate mai mult. Eu iti raspund in continuare daca mai ai intrebari insa nu pot garanta raspunsuri rapide.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Okey... first question then laughing :
Se merita sa-l repar ( daca as avea posibilitatea sa o fac la o suma intre 200-250 de lei? );
Se poate sa functioneze in proportie de cel putin 80% ca un telefon care n-a fost "avariat"?
Se merita investitie de 350 de lei intr-un service de la mine din oras? mie mi se pare mult cat cer aia acolo...

neluL
| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

In conditiile in care telefonul costa de la 1100 de lei in sus, se merita sa-l repari cu maxim 300 de lei folosind piese originale. Piesele care sunt conforme cu originalul nu iti ofera o stabilitate clara, asa ca la primele socuri o sa vezi ca dispare sau apare cate ceva pe ecran, lucru care se vede intr-un timp relativ scurt. Deci, eu recomand sa cumperi o piesa originala la 240 lei si apoi sa cauti un montaj de 40-60 lei doar daca vrei sa-l pastezi. Daca vrei sa scapi de el, cumpara ecranul din primul link al tau si cauti un service sa-l monteze. Daca cel de la service iti spune ca sunt probleme si cu displayul atunci il cumperi si pe acela.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Mersi frumos de timpul acordat! apreciez ca ai stat sa imi explici... chichitele astea sa le zic asa happy.

neluL
| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere! wave bye, bye