| anonim_4396 a întrebat:

Se poate repara telefonul HTC One X cu sticla sparta + touchscreen afectat folosind aceasta componenta? :
http://www.gsmnet.ro/......nal--46110

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Asta ales de tine este conform cu originalul, deci nu este original HTC si poti avea surpriza sa nu se potriveasca bine si sa ramana spatiu la montare iar celalalt e ORIGINAL HTC.

14 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

DA, se poate!

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Si care e diferenta intre acesta de 60 de lei si unul de 100 spre exemplu de pe acelasi site?

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Ecranul face artefacte... sigur se poate repara cu asta, da? sa nu comand degeaba... mersi frumos!

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

DA, cu placere.

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Si ultima intrebare, oricum iti ofer funda, http://www.gsmnet.ro/display-uri/display-htc-one-x-original--45205
Daca-l iau pe asta, am nevoie si de sticla nu? sau cum vine asta... daca ai timp sa-mi explici ar fi grozav...

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ai nevoie de sticla. E ceva dubios la ei pe site, uite aici
Touchscreen HTC One X Original
http://www.gsmnet.ro/......nal--45218

Geam cu touchscreen HTC One X Original
http://www.gsmnet.ro/......nal--46110

Ambele nu au si display! Acum tu la intrebare mentionezi de touchscreen afectat (adica geamul propriuzis), sa inteleg ca displayul e ok?
Asta e complet -> http://www.gsmnet.ro/......nal--47099

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Face artefacte dupa 40 30 de secunde de folosinta, nu-mi dau seama ce naiba are, sticla e crapata... poate doar preseaza cioburile alea touchul sau displayul sau cum i zice ca nu ma pricep...

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poti sa scoti sticla aia? Sa nu mai cumperi si display degeaba.

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Prietene nu vrei sa-mi lasi adresa de facebook pe privat? vreau sa discutam liber, sa o concretizez odata cu telefonul`asta ca sunt stresat si aici ma enerveaza sa discutam asa fragmentat... straight face.

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietene, eu lucrez, nu pot decat in felul asta si imi pare rau ca nu se poate mai mult. Eu iti raspund in continuare daca mai ai intrebari insa nu pot garanta raspunsuri rapide.

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Okey... first question then laughing :
Se merita sa-l repar ( daca as avea posibilitatea sa o fac la o suma intre 200-250 de lei? );
Se poate sa functioneze in proportie de cel putin 80% ca un telefon care n-a fost "avariat"?
Se merita investitie de 350 de lei intr-un service de la mine din oras? mie mi se pare mult cat cer aia acolo...

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

In conditiile in care telefonul costa de la 1100 de lei in sus, se merita sa-l repari cu maxim 300 de lei folosind piese originale. Piesele care sunt conforme cu originalul nu iti ofera o stabilitate clara, asa ca la primele socuri o sa vezi ca dispare sau apare cate ceva pe ecran, lucru care se vede intr-un timp relativ scurt. Deci, eu recomand sa cumperi o piesa originala la 240 lei si apoi sa cauti un montaj de 40-60 lei doar daca vrei sa-l pastezi. Daca vrei sa scapi de el, cumpara ecranul din primul link al tau si cauti un service sa-l monteze. Daca cel de la service iti spune ca sunt probleme si cu displayul atunci il cumperi si pe acela.

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Mersi frumos de timpul acordat! apreciez ca ai stat sa imi explici... chichitele astea sa le zic asa happy.

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere! wave bye, bye

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta ales de tine este conform cu originalul, deci nu este original HTC si poti avea surpriza sa nu se potriveasca bine si sa ramana spatiu la montare iar celalalt e ORIGINAL HTC.