| anonim_4396 a întrebat:

Am un HTC One X cu sticla sparta urat ( si mai face si artefacte ecranul dupa cateva sute de secunde ). Se poate inlocuii si sa fie totul okey cu o asemenea chestie? ( sunt noob la capitolul asta ) :
http://www.gsmnet.ro/......nal--46110

Răspuns Câştigător
| hp8510p a răspuns:

Nu este si displayul inclus in 50-60 de lei. Uita-te pe site-ul ala si vezi ca costa 200 de lei cu tot cu display

5 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Depinde la ce te referi cu artefactele alea... daca apar mai multe culori pe ecran atunci schimbi doar sticla pentru ca cioburile apasa pe display.

| anonim_4396 explică (pentru hp8510p):

Apar si mai multe culori, iar dupa cateva secunde dupa ce apar culorile alea se duce dracu imaginea per total ( spun per total pentru ca in Notification Bar pot sa umblu si vad ca e functional )...

| anonim_4396 explică (pentru hp8510p):

Vreau sa zic ca vad notification bar zona aia dar nu vad restul displayului.

| hp8510p a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie schimbat tot displayul...adica sticla+display

| anonim_4396 explică (pentru hp8510p):

Si dracu ala ce l-am pus in link e de ajutor sau ce e cu el?

| hp8510p a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este si displayul inclus in 50-60 de lei. Uita-te pe site-ul ala si vezi ca costa 200 de lei cu tot cu display