| pROMANIA a întrebat:

'Seara. Am o intrebare, mai dubioasa. Tot caut de 2 saptamani un Acer CloudMobile S500, care era in oferta la Orange, dar fiind un telefon Foarte bun, la doar 200 de euro la liber, stocurile s-au epuizat instantaneuu. Telefonul, in magazinul online nu mai exista, si nici nu va mai reveni in stoc, exact ca in 99 % din magazinele din tara. Totusi, am cautat pe site, si in 3 orase din tara mai au cateva bucati. Intrebarea e: Orangeu' poate sa-mi aduca din unul din acele orase telefonul mie acasa, tinand cont ca vreau sa-l iau la o prelungire de abonament? Adica daca telefonul e in stoc sa zic la un Orange Shop din Bucuresti, sa ne intelegem prin telefon la contract, sa-l prelungim, etc. si sa imi aduca acasa telefonul? [intreb pentru ca e mai complicat, nu e shop online, ci shop normal]. Astept raspuns rapiiid. Dau funda, normal. [dar dau doar aceluia care imi zice cel mai corect si ma convinge].

Răspuns Câştigător
| SheWasHere a răspuns:

Buna!
Eu am asteptat 3 luni si degeaba. Am lasat nr.de tel.prin mai toate Orange shop—urile din Bucuresti dar desi mi— au promis un astfel de telefon nu m—au mai sunat niciodata.
Ceea ce spui tu am sugerat si eu, si mi s—a raspuns intr— un mod ambiguu, dupa numeroase mail—uri trimise si discutii cu operatorii telefonici ca practic nu am nici o sansa.
Cu toate acestea, poate tu ai mai mult noroc. Contactează—i si intreaba—i daca este posibil desi, repet, va fi pierdere de timp.
Pana la urma l— am cumparat de pe net, de la un magazin ce comercializează telefoane noi. Desi am dat 1100 lei pe el in loc de 900, nu regret alegerea facuta. Este cu adevarat best— buy pentru 2012.
Baftă multă!

1 răspuns:
| poraimos a răspuns:

Salut.Daca mai esti interesat 0722977422
E in cutie..factura..garantie
Pret 750 Ron