| adam89 a întrebat:

Smartphone MYRIA Fancy MY9007 8GB DUAL SIM Black Android 6.0 este un telefon bun? Se merita sa-l achizitionez?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

E o chinezarie ieftina (250 lei) cu caracteristici la nivelul anului 2014 pentru aceleasi chinezarii cand aveau Android 4 si costau 350 lei. Android-ul 6 o sa-ti umple mare parte din memoria flash (care la 8GB este mica pentru 2017) deci spatiu pentru aplicatii nu prea mai ramane. La fel RAM-ul (1GB) e mic si procesorul slabut. Nu are 4G ci doar 3G. Eu nu l-as lua acum desi am avut un E-boda similar ca performante vreo 2 ani. La 300 lei poti gasi un Samsung S4 in stare buna care e oricum mai la nivelul anului 2017. Dar daca nu ai bani si vrei ceva nou, cu garantie, e un telefon modest, dar nou. Decizia e a ta.

1 răspuns: