| XyloZdrack a întrebat:

Știe careva dacă se poate reseta o cartelă sim? În afară de opțiunea aceea din telefon (resetare setări de rețea, etc). Adică, vreau să scap de toate mesajele, apeluri înregistrate, contacte și de aplicațiile care-mi folosesc numărul. Este posibil acest lucru?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu exista resetare a cartelei, ci a sistemului telefonului.
Si in plus aplicatiile nu-s instalate pe Sim ci pe telefon in memoria acestuia si/sau a cardului SD.
Pe cartela poti salva doar numere de telefon si mesaje (numar limitat de nr de contact cat si mesaje) daca nu se opteaza ca si acestea sa fie salvate pe telefon.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la Vodafone si intrebi