| Georgikul a întrebat:

Un prieten de-al meu n-a mai folosit o perioada de timp un telefon si din acest motiv si a uitat modelul (parola).
Multi i-au recomandat sa si reseteze telefonul, chestie la care l am ajutat eu.
Insa intervine problema, inca ii cere modelul sau eventual un cont de google folosit anterior pe acel telefon.
Am intordus datele contului, dar nu merge.
Rezolvari?

8 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Incearca un hard reset.

| Georgikul explică (pentru DaniTDCI):

Asta am facut

| Zuzu1991 a răspuns:

Resoftare

| Georgikul explică (pentru Zuzu1991):

Si pot sa l resoftez eu sau trebuie dus la service?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Georgikul):

De putut poti, dar e periculos, orice greseala si ramai fara telefon, asa ca mai bine il duci la service

| hacktek a răspuns:

Ce model exact de telefon? Ce scrie pe eticheta?

| Georgikul explică (pentru hacktek):

Stiu doar ca e Samsung galaxy J5 2017, mai mult nu pot spune ca n am telefonul in posesia mea