| ruby69 a întrebat:

Un sfat : Allview A5 sau E-Boda Sunny V38 vreau sa mi cumpar un telefon nou bugetul e de 370 lei astept si alte sugestii insa similare cu astea doua.

5 răspunsuri:
| Carmen27 a răspuns:

Dintre astea doua cel mai bine e sa iti iei Allview A5, e mult mai bun.

| ruby69 explică (pentru Carmen27):

Asa ma gandeam si eu pare mai bun in descriere

| KrEaThYvE a răspuns:

E-Boda a lansat Sunny V38, un telefon dual-SIM cu ecran IPS de 3, 78 inch (800x480p), produs de Sharp. Noul gadget este dual-core la 1, 2GHz, are procesor grafic Mali 400, 512 MB de RAM si sistemul de operare Android 4.2. Lucrul iesit din comun este pretul: 399 RON.
Allview A5 Duo este un telefon dual SIM destinat in special tinerilor si celor care vor sa se bucure de facilitatile oferite de un smartphone la un pret accesibil. Dotat cu un procesor Dual Core de 1, 2 GHz, display generos de 4" cu o rezolutie de 480x800 px, procesor grafic Mali 400 si functii utile datorate celui mai nou sistem de operare, Android 4.2.2 Jelly Bean, A5 Duo este solutia ideala pentru cei care isi doresc un telefon echipat pentru divertisment. Bateria telefonului rezista pana la 8 ore in conditii de functionare continua, pana la 10 ore in convorbire sau 10 zile in stand-by.
amandoua sunt telefoane bune la un pret excelent, avand android de 4.2 / 4.2.2 ceea ce e super daca esti impatimit al jocurilor pe telefon, este alegerea ta, orice ai alege nu o sa regreti

| ruby69 explică (pentru KrEaThYvE):

E-Boda este pe EMAG la 369 de lei chiar laughing

| KrEaThYvE a răspuns (pentru ruby69):

Pretul difera de unde il cumperi