| Diaconu_Raluca_1980 a întrebat:

Un telefon care sa faca poze bine, sa nu aiba lag, sa tina bateria, sa nu se blocheze laughingpentru o domnisoara de 13 ani, recomandari? In afara de xiaomi

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Asa este dar mucosii aceia au fie parinti hoti fie parinti dobitoci care fac imprumut bancar pentru ca odrasla lor sa aiba un telefon de 7000 de lei...adica parinti saraci dar cu figuri, exact cum e romanul in general besinos si prost!

1500 de lei nu e chiar nimic, se gasesc telefoane noi bune in banii astia
Nu-s fan a chinezilor dar xioami si Huawei fac treaba buna, de cautat de asemenea si ceva de la Samsung dar cred ca mai trebuiesc adaugati cateva sute de lei la bugetul alocat
Eu sunt fan Samsung, am o placere cumpar doar seriile de varf S-uri, insa trebuie sa recunosc camerele lor nu-s asa de performante pe cat par! Pe parte foto concurenta chinezeasca sta mai bine, pe parte video stau bine sunt primii care au lansat camere 8K pe telefon

33 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai muri. Xiaomi Mi A1, cumparat la lansare in 2017, acum il foloseste junioara, merge de rupe. Dat jos softul oficial acum vreo doi ani, ruleaza LineageOS 17.1 bazat pe Android 10 in momentul asta, probabil o sa incerc si un Android 12 in curand. Nu se blocheaza, merge ireprosabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Te cred tu esti un caz fericit. astea mai noi se inchid singure se reseteaza se blocheaza etc. sti vb aia iphone is nato Samsung rusia Huawei china restul sunt de duzina

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai nou am un Mi 10T Pro. Hardware e superb, softul e infect. Per total ma descurc cu el, nu ma pling. Vb aia de care zici tu... nu prea. Samsung au Note7, un esec monumental cum nu a avut un alt brand vreodata. iPhone... marketing la superlativ. Nu ca telefoanele ar fi jalnice, dar sunt overrated as fudge. Printre restul 'de duzina' ai foarte mult device-uri jos palaria, doar ca sunt DE NISA si nu de duzina. Cel putin la nivel global. De exemplu Red Magic, Asus, Razer, Motorola, Nokia, si multe altele.