| rmarius18 a întrebat:

Un telefon cat de cat bun pentru un buget de pana in 1000-1300 lei?

Despre astea chinezesti gen: Xiami, Umi, Vivo, Meizu... ce parere aveti? As vrea pareri de la persoane care au avut sau care au in contiunuare.

Ele arata foarte bine asa...in poze mai ales...

Multumesc

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Auzi tu, cica Huawei underrated si acusi s-ar putea sa devina lideri mondiali. Eu am un Xiaomi Mi A1 de vreo doi ani si toate bune si frumoase. In bugetul tau ti-as recomanda sa mergi pe Mi A2 Lite sau sa mai suplimentezi un pic si sa urci la Pocophone F1. Si Meizu sunt ok, dar astia mai mici gen Umi nu m-as arunca la ei pentru ca nu stii cum o sa stea cu update-urile de soft. Eu am luat Mi A1 cu Android 7.1.1 pe el si am primit 8 cand au promis, 9 chiar mai devreme de cit era asteptat.

| anonimg a răspuns:

Eu am Xiaomi Redmi Note 5 de mai bine de o jumatate de an. Isi face treaba fara probleme. Doar ca nu are NFC, si nu e stralucit la camera. Bateria ma tine cam 9 ore de utilizare intensa.
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_ai_dual_camera-9120.php

https://www.emag.ro/......D28NHJBBM/

Acum a aparut Redmi Note 7 care este mai bun:
https://www.emag.ro/telefoane-mobile/brand/xiaomi/sort-iddesc/c

| ywar a răspuns:

Daca vrei sa dai o tona de bani pe Samsung care tot in China este fabricat, fa-o! Esti liber. La noi e fita telefonul, nu un instrument. Daca Xiaomi, de exemplu nu si-a facut loc pe piata noastra, asta nu inseamna ca nu e bun.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Eu as lua un Xiaomi Mi A2. Pretul e bun si are Android curat chiar daca e din china si primeste update direct de la Google.

| debarasator63 a răspuns:

Am Huawei P20 lite. Sunt foarte multumit de el. Are cam tot ce iti doresti, la pret cat de cat acceptabil. Am auzit ca si Xiaomi au marfa buna la preturi mici. Dar sa stii ca nu se ridica la nivelul Apple sau Samsung, dar au preturi mult sub cele 2.

| dracnea150 a răspuns:

Recomand Huawei. Sunt foarte underrated dar sunt telefoane foarte bune
Uite un exemplu
https://m.emag.ro/......D773SSBBM/