| AllyAllina a întrebat:

Urgent! Mi am pus parola de deblocare la iphone 5s si am uitat o. Am incercat pana cand nu a mai mers si acum scrie iphone dezactivat. Am incercat sa ma conectez la pc la itunes da numai stiu nici contu de itunes nici icloud. Ce pot sa fac? La un service imi poate face ceva?

4 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

Ehm...

Stii de ce sunt iPhone-urile asa de mediatizate? Scumpe? Tocmai din acest motiv, securitatea happy

Iti recomand sa cauti si in carul cu fan dupa contul icloud, desi ai senzor de amprenta, nu cumva l-ai configurat?

Anyways, daca ai pierdut datele contului icloud, adio iPhone, nu poti sa-l spargi (cel putin, nu varianta ieftina).

Imi pare rau ca-ti scriu astfel de vesti, dar iPhone-urile nu se pot debloca din iCloud, din acest motiv am si eu iPhone.

| AllyAllina explică (pentru ishallhelpyou):

Si nici la service nu mi-l poate repara?

| ishallhelpyou a răspuns (pentru AllyAllina):

Nu este nimic de reparat... Singurul mod in care poti sa "repari" acest lucru este sa schimbe placa telefonului (adica telefonul cu totul, memoria, procesorul, ram-ul etc., in interior).

Sorry sad

| Alex5alex a răspuns:

Buna eu an pățit ceva de genu la fel am pus cod de deblocare la un iphon 6 plus si nu a mai mers codul asa ca l-am dus la un service GSM Si la rezolvat cred ca la resoftat sau ceva de genu ca era ca si de nou era șters Tot din el, încerca si tu poate Reușești la un service dar atenție eu nu am cont de iCloud. Funda?