| ChrissAndrea013 a întrebat:

BUNA. am o intrebare urgenta! Mi-am uitat parola mea de la iphone, si am incercat de 6 ori! acum imi spune "iphone dezactivat- conectare la itunes ". nu stiu ce sa fac, am citit mai multe articole, cum ar fi sa conectez leptopul la iphone, da chiar si asa, imi cere parola. va rog, ajutor!crying

1 răspuns:
| meeperscreepers a răspuns:

Ce poți face e să ștergi tot de pe iPhone folosind recovery mode.

Închide iPhone-ul complet. Apoi ține apăsat pe home button și în acelaș timp conectează telefonul la un computer/laptop. Ține apăsat până apare pe ecran "Connect tu iTunes" sau ceva asemănător. Dacă nu se deschide iTunes în calculator automat, deschide-l. Va detecta un iPhone conectat. Apoi o să poți da restore din iTunes