| Dragonasul1 a întrebat:

Am un iPhone 5S, stiu parola de la iCloud, problema sta in felu' urmator. Mi-am schimbat codul de deblocare, si nu mai stiam care era, si am bagat-o pana mi-a aparut "iPhone Dezactivat, conectare la iTunes" intr-un final, mi-am amintit ce cod mi-am pus. Problema e alta, il conectez la PC, imi cere "Sa acord permisiunea la acest iPhone" Odata ce e dezactivat, cum sa-i dau eu acordare? sa dau "allow" din telefon, l-am dus la cineva mi-a zis ca e dus softul, si mi-a cerut prea multi bani sa-l fac. M-ai de mult, tot asa mi se intamplase odata cu un iPhone, doar ca nu imi aparea doar iPhone dezactivat, ci doar "iPhone dezactivat pentru nu stiu cate ore si il facusem". Dar la asta nu-i dau de cap, am dezactivat si gasire iPhone, degeaba nu stiu ce sa-i fac. O Solutie? Am cautat pe net tutoriale, nu am gasit nimic concret.

2 răspunsuri:
| Potterhead80 a răspuns:

Treaba e simpla. Dacă știi iCloud-ul și parola, îl poți face tu acasă. Ai nevoie de un laptop, sau un calculator. Mai întâi îți instalezi gratuit de pe google ITunes. Apoi îți conectezi telefonul prin cablu la caluculator/laptop. Intri pe iTunes, și te logezi. Îți bag e-mai-ul de la iCloud și parola, apoi îți v-a apărea codul iar telefonul se v-a debloca. Eu așa am făcut și a mers.
Funda?

| Dragonasul1 explică (pentru Potterhead80):

Mi-a cerut un cod din 6 cifre la el, eu niciodata nu am avut un cod din 6 cifre http://i64.tinypic.com/v6kz5u.png, si acum asa imi arata. m-am logat http://i64.tinypic.com/11lseuf.png, eu nu mai am numarul ala de telefon, si nu inteleg de ce imi da asa, odata ce stiu parola de la icloud. http://i65.tinypic.com/2lo0xw5.png, dupa ce m-am logat...:| nu stiu ce cod din 6 cifre, ca nu am avut niciodata