| rap123 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! As vrea sa imi cumper un telefon nou si nu ma decid intre Huawei vision sau Huawei ascend g300! Huawei ascend e mai ieftin decat vision si mi se pare mai bun iar la vision e mai scump dc? Imi puteti zice care e mai bun? Ca sa stiu ca nu am dat un ban degeaba.

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
NU iti iei teapa. Daca Huawei G300 este 500Ron, mie personal mi se pare foarte ieftin!
NU stiu de ce este mai scump, probabil este foarte vandut!
Dar stiu ca G300 nu este prea binevenit..am auzit numai lucruri rele despre el!
Dar, in afara de lucrurile acelea rele, Vision nu are mari avantaje fata de G300:
Dimensiuni mai mici
Viteza mai mare pe internet
Camera mai buna
GPU putin mai bun
si baterie care tine mai mult.
Daca ai 700Ron sa dai pe un Huawei Vision, eu iti sugerez sa iti tii banii aceia!
Cu 700Ron iti iei LG Optimus Black!
Si da, nu se compara LG cu Sony sau Samsung, dar ar trebui sa fii cretin sa spui ca un Huawei este mai bun ca un LG.
Are ecran mai bun, are Gorilla Glass, Camera mai buna, Camera Frontala de 2MP, CPU mai bun, GPU mai bun, baterie mai buna, dimensiuni mai bune si naiba, arata bine! Plus ca Huawei-ul acela cred ca este facut din tabla, pentru ca are 140Grame
Si daca vrei un ecran mai mare, mai pui 100Ron si iti iei Optimus L7!
Succes si Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Huawei U8850 Vision, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......3_2281.php

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
| rap123 explică:

Asa ma gandeam si eu dar pe quick mobile sau ceva de gen e 5 mil si ceva iar vision e 7mil.
Imi iau teapa oare?