| Everestcompany a întrebat:

Va rog, explicati-mi si mie cum sta treaba referitor la micro-sim-uri. Am o cartela obisnuita, un sim normal. Daca ma duc intr-un Orange Shop, si solicit un micro-sim tot cu acelasi numar, ce se va intampla? Imi vor pune cei de acolo numarul de pe cartela normala pe o cartela mai mica, adica pe micro-sim, sau vor taia din cartela mea actuala cu un dispozitiv, si acela va fi micro-sim-ul? Daca la un moment dat doresc sa renunt la micro-sim, cum pot reveni cu acelasi numar pe o cartela normala, solicitand o noua cartela cu acelasi numar, doar ca va fi intreaga, si nu taiata? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Androphyla a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres
Scuze, uitasem link-ul. :D

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci si ceri un microsim, iti va da o cartela noua cu acelasi nr, ai grija sa iti transferi numerele de pe o cartela pe alta

| sonya a răspuns:

Buna,

Daca vrei fie iti pot taia cartela pe care o ai deja, fie poti lua una noua cu acelasi numar. Indiferent de ce alegi trebuie sa platesti pentru cartela (15-20 de lei).

Daca vrei mai tarziu sa revii la cartela obisnuita te duci inapoi la ei si le spui ce vrei. Cred ca si aici vei plati o suma de bani.

Pa.

| Androphyla a răspuns:

Iti poti face micro-sim-ul singur acasa, ajutandu-te de aceasta imagine. Printeaz-o, apoi lipeste cartela ta macro cu cateva benzi de scotch in spatiul indicat si tai-o cu un cutter urmand exact liniile de pe foaie. Succes! happy