| andreinr1 a întrebat:

Vă rog foarte mult să mă ajutați cu problema aceasta.Am un Nokia Lumia 530 când umblu cu wifi-ul pornit sau umblu fără,la jocuri,ma uit pe el(adica umblu normal ) sus la difuzor si pe spate pe placuță se încălzește din ce în ce mai tare si frige acoperand si un pic din ecran.Vă rog sa mă ajutați. Dau fundă.Sa nu-mi.ziceti ca du-l la GSM sau altundeva, din suflet va multumesc daca îmi. dati modalitati pentru a repara aceasta problema plz hellp.

Răspuns Câştigător
| TheTimeKiller a răspuns:

Nu ai ce sa faci, din pacate. E cunoscuta aceasta problema la Lumia 530 de cand a aparut. Dar nu-ti face griji, telefoanele, mai bine zis procesoarele sunt facute sa lucreze la temperaturi mari, nu le afecteaza prea mult. Am avut un HTC One M7 si se incalzea foarte tare, chiar daca eram in mesaje/facebook/ aplicatii care nu solicitau prea mult procesorul. Nu a avut absolut nimic, i-am pus o husa si am rezolvat problema. Cauta o husa si pentru telefonul tau. Succes!