| SHHS a întrebat:

Buna TPU am un Nokia Lumia 920 si mi se încălzește tare acolo sus deasupra camerei după ce mă joc câteva minute 5-10 min sau daca umblu pe net sau îl folosesc mai intens, este normal? VA rog ajutati-ma dau FUND

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Este si normal sa se incaleaza in acea zona, deoarece acolo este situat procesorul si este abosulut normal, in jocuri sa simti putina caldura in acea zona a telefonului. Nu stiu ce intelegi tu prin incalzit tare, sau caldut, pentru ca este absolut normal la orice telefon smart se incalzeste zona procesorului atunci cand te joci pe acel smartphonewinking

| SHHS explică (pentru Jipa95):

Eu cred ca se incalzeste repede pentru ca eu am avut un s2 si nu se incalzea doar dupa 1 ora asa tare