| S85V10 a întrebat:

Va salut, ieri mi-am schimbat bateria la un IPhone deoarece bateria originala a telefonului nu prea mai ținea deloc, după ce am schimbat-o am realizat că cea noua nu tine deloc, se duce mai repede decât cea veche, credeți ca după careva încărcari își va reveni, sau pur și simplu mi-am luat teapa?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai luat-o de la persoana fizica, ti-ai luat teapa. Daca ai luat-o din magazin fizic ai dreptul la garantie. Daca ai luat-o din magazin online o poti returna in 14 zile calendaristice.

| anonimg a răspuns:

Asa se credea multa vreme (la fel am crezut si eu): ca o baterie noua tine mai mult decat una veche. Dar nu este asa. Problema este chiar telefon: atat hardware cat si software. Un telefon trebuie schimbat cu totul cand bateria nu mai tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cumparat baterie originală ca ai te ține intre 5 si 10 ani, dar si prețul este pe masură, mergi si caută la originale.ro baterie pentru modelul tau de telefon cu garantie si o sa vezi ca va fi ok.