| Simona_Canura_Marius_1998 a întrebat:

am o problema cu un Huawei p8 lite.Am schimbat bateria cu una noua si tot nu tine bateria, stiti careva care e problema? El se incarca normal numai ca se descarca la fel ca bateria veche de repede

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

E cum sa-i pui alt soft pentru atata lucru...un wipe la setarile din fabrica este destul.Desii ca o mentiune, asa daca vrei tel mai rapid i-ati un Custom ROM de Android Stock, eu asa am pe Xiaomi si este cat de cat ok.Ce-i drept avand in vedere ca rula MIUI nu-i mare diferenta, DAR LA TINE TE VA AJUTA, pentru ca sa fim sincer EMUI nu-i cine stie ce

2 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Pai problema este la software, probabil ca ai multe aplicatii care ingreuneaza sistemul de operare si il face sa se descarce mai repede.Eu acum am un Xiaomi, dar din am avut si un P8 Lite si din cate imi aduc aminte te avertiza mereu legat de aplicatii consumatoare de baterie si ii zicea ce sa faci ca sa nu mai consume baterie sau iti zicea sa le optimizezi.NU ingnora mesajele alea, fa ce spun ei acolo. Funda?

| Simona_Canura_Marius_1998 explică (pentru Bogdan70001):

Sa i pun un alt soft sau ce sa fac?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Simona_Canura_Marius_1998):

E cum sa-i pui alt soft pentru atata lucru...un wipe la setarile din fabrica este destul.Desii ca o mentiune, asa daca vrei tel mai rapid i-ati un Custom ROM de Android Stock, eu asa am pe Xiaomi si este cat de cat ok.Ce-i drept avand in vedere ca rula MIUI nu-i mare diferenta, DAR LA TINE TE VA AJUTA, pentru ca sa fim sincer EMUI nu-i cine stie ce