| chitac2005 a întrebat:

Va salut, mi am luat de curand un Samsung advance, si ma manca undeva sa schimb de la 2.3.6 la 4.2.1, cu odin, a inceput a dat o eroare am reancercat a luat o si dupa vreo 7minute s-a oprit si nu a mai pornit, am incercat din butoane, volum+power+home, nimic, mort de a binelea, ce mai pot face sa l resuscitez, o mai merge? va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Cristi19 a răspuns:

Daca are bateria pe 0 nu ar trebui sa arate cateva minute. daca nu iti arata deloc nu stiu, incearca sa-l duci undeva la reparat poate doar o fi o alta problema de hardware si sa fie o coincidenta ca si-a facut efectul atunci si il salvezi dar nu-ti face sperante prea mari.

3 răspunsuri:
| Cristi19 a răspuns:

Cel mai probabil l-ai brickuit, asta se intampla cand da eroare la root..adica nu mai ai ce sa faci cu el, il folosesti pe post de caramida daca este intr-adevar brick.Dar poate doar ai ramas fara baterie si ai noroc, incearca sa-l ti la incarcat

| chitac2005 explică (pentru Cristi19):

Multumesc, deci vesti proaste, asta am facut acum, e pus la incarcat, dar mai incarca? ca nu arata nimic, nu misca nimic?

| chitac2005 explică (pentru Cristi19):

Corect, direct la meserias, happy, si s-a rezolvat, chiar brick uit se face, sant tutorial cu unbrick si cat de simplu...mersi de sfat, dar dejea s-a rezolvat problema.