| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce ati alege dintre Huawei mate 20 pro și Huawei p30 (simplu) și de ce? Sau ce avantaje au. Ofer funda

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Http://shorturl.at/jrKLT
Pro-ul e identic sau mai tare la aproape toate capitolele
singura chestie care e mai buna la normal e benchmark-ul insa presupun ca programul testeaza si 3D-ul (jocurile) moment in care EVIDENT ca un telefon cu rezolutie mai mica o sa scoata un scor mai mare, nici un program de benchmark nu rezolva chestia asta corect (daca rezolutia e mai mica, scorul ar trebui sa fie mai scazut), eu in general pe pc-uri pun rezolutia minima cand compar asa ceva

1 răspuns:
| clauv44 a răspuns (pentru Bizon95):

Da Huawei Mate 20 pro este bun la toate capitolele dar mise pare că Huawei p30 e mai rapid are și o cameră puțin mai buna, eu sunt interesat mai mult de gaming și să fie rapid dar nu stiu care ar fi mai bun