| DamianTPU a întrebat:

Voi ce ati alege dintre iPhone 6 si Samsung Galaxy S6. Si De ce?
Nu ma intereseaza pretul. Doar caracteristicile.

Răspuns Câştigător
| AliLina2 a răspuns:

Am uitat sa specific, as prefera Galaxy S6 din punct de vedere al rezistentei(fara discutie).

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 Edge (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| Adry05 a răspuns:

Mi se pare mai bun Samsung. Bateria tine mai bine, el ca exterior e mai rezistent eventualelor cazaturi iar tu fiind baiat, presupun ca vrei sa te si joci pe telefon, Samsung le ruleaza mult mai bine. happy

| OnuOnulică a răspuns:

Cu siguranță aș alege S6 pentru că este mai performant. Dar dacă ar fi să-mi iau un telefon la acest buget aș alege LG G4 fără nici-o îndoiălă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici unul.

Ambele niște porcarii.

http://www.mediagalaxy.ro/......core-black

| AliLina2 a răspuns:

Salut,nici eu nu m-as putea decide(in fine, eu nu suport Samsungul sau Iphone-ul, sunt fan LG).dar:
-IOS-ul se incarca mai repede decat androidul prin reteaua de date
-Samsung Galaxy S6 scoate poze cu niste culori mai apropiate de realitate(sa spun asa)decat Iphone 6
-Galaxy-ul te tine mai mult incarcat(de exemplu, poti vorbi 17 ore iar la Iphone 6, 14 ore un reteaua 3G)
-Din punct de vedere hardware as prefera clar Iphone 6..chiar daca nu are doua procesoare ca la S6, ruleaza mult mai bine..chipestul de la S6(Exynos Octa 7420) impreuna cu placa video Mali T760 MP8 fac o treaba de rahat fata de alte telefoane concurente..Sa iti dau si un exemplu:Eu am un LG Leon 4G LTE.l-am comparat intr-un joc 3D(ceva gen Epic Citadell) cu un Galaxy S5 Neo cu acelasi chipest si placa video Mali T720 MP2.ce a rezultat? LG-ul meu cu chipset Snapdragon si placa video adreno a rulat mai bine in 3D decat S5 Neo(spre surprinderea mea)! S5 Neo parca scada sau ceva asemanator.

| emi1998 a răspuns:

Cu banii aia iti poti cumpara multe alte telefoane mai bune.Iti recomand sa te uiti la Nexus-uri.

| MikeAdam a răspuns:

Ambele sunt super!
Dar eu ti-as propune S6