| Vladutz01 a întrebat:

Vreau sa imi iau un Sony xperia z1 second-hand, dar am auzit ca are niste probleme, asa ca m-am orientat la z1 compact (au cam acelasi pret la second) voi ce mi-ati sugera, este adevarat cu problemele, cand ma duc sa vad produsul la ce trebuie sa fiu atent indeosebi, au vreo "chichita"?
Este cineva posesor de asa ceva?

1 răspuns:
| RB26DETT a răspuns:

Eu unul sunt posesor de Sony [xperia m] nu am auzit de problemele lui z1, te rog sa mi le enumeri, poate-ti pot raspunde in vreun fel, normal cand iti cumperi un telefon te uiti la carcasa, sa nu aiba julituri, zgarieturi etc... xperia z1 are capacul pe spate din sticla daca nu ma-nsel, vezi sa mearga toate functiile la el, activeaza nfc, bluetooth, wifi etc... vezi difuzorul, suna de pe acel telefon si vezi calitatea sunetului in convorbire, ai grija la camera, verifica blitz-ul, sunt chestii ce trebuie sa le verifici la orice telefon shwinking.