| MuadDib a întrebat:

A fost o data pe Minimax (?) un desen animat, cu un tip cu mustata (parca) si un microfon care explicau regulile din fotbal pe care le descopereau in calatoriile lor. Stiti cumva cum se numea?

Răspuns Câştigător
| titanus a răspuns:

Povestiri fotbalistice se numesc...
Mie imi plac foarte mult, si dupa lungi cautari le-am gasit
http://www.brbplay.com/en/serie/football-stories

7 răspunsuri:
| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Da.Era foarte frumoshappy. Se numea Povestiri fotbalistice

| Teodora20 a răspuns:

Da. cred ca Fair Play.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, Campionatu Mondial 2010

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fair play stiu si eu ca se numeabig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povesti fotbalistice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povestiri fotbalistice

| alexdacul92 a răspuns:

Nu stiu exact cum se numea, dar din cate stiu eu, in fiecare episod actiunea avea loc intr-o perioada istorica; in primul episod actiunea se petrece in Preistorie (cam in stilul desenului "Familia Flintstone"), in al doilea in Egiptul Antic, in al treilea in Creta, in al patrulea in Grecia Antica, tot asa pana la ultimul episod, cand actiunea se desfasoara in zilele noastre, o confruntare spatiala, intre pamanteni si extraterestrii ). Fiecare lupta importanta din istorie era un meci de fotbal in serial. Ce amintiri, acum pe Minimax dau doar desene de copii mici :-(