| andreiboss31 a întrebat:

Acesta intrebare este destinata in special pentru. cei care au facut fumigene(cu mingie de ping-pong) sau pentru. cei care se pricep la mingi de ping pong.Am luat o mingie de ping-pong dintr-un magazin si am facut-o fumigena, am arso cu bricheta dar nu a a scos fum.E de la mingie sau nu o stiu eu sa o fac?
Am făcuto ca aici:
https://www.youtube.com/watch?v=seSb7-gBOwI

Funda!

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Salut! Eu cred ca este o mare teapa cu mingiile lor de ping pong, sau trebuie anumite mingii. Eu am incercat de doua ori si nici macar putin fum nu a scos. Incearca cu mingii din acelea de plastic, nu stiu cum sa itizic, din acelea pufoase. Funda?

| andreiboss31 explică (pentru YoChriss):

Mi-am luat o mingie de ping-pong si a iesit fum.Nu a iesit foarte mult dar macar a iesit.A durat cam 10-15 secunde ca sa scoata fum.Prima data cand am facut fumigena(adica vara asta) nu a iesit deloc fum.Am tinut-o pe flacara timp de un minut.Si a 2 oara am luat o mingie de la librarie(este alba, prima a fost portocalie, nu cred ca are importanta) si a scos fum.Eu am inteles ca sa scoata fum trebuie sa aiba o subs. numita CELULOID.

2 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Ce mai tehnica happy

Rupe mingea in bucati cat unghia, invelestele in hartie sau ziar si dai foc. Vezi ce iese.