| YLLL a întrebat:

Acum cateva ore v-am spus de papagalul meu care a murit. etc.crying. Mi-am mai revenit. Am o intrebare: acum perusa mea a ramas singura. ca sa nu pateasca si ea ceva ca e singura. m-am gandit sa cumpar alt papagal. dar. se vor bate?worried
oricum niciunul nul poate inlocui pe Gogu meu.sad

9 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

sad omg.prietenul meu a patit la fel.prima data a murit Coco iar peste 2 zile si Cocolina. sper sa nu s intample acelasi lucru si la tine sad
te pup:* sad

| YLLL explică:

Ea de felul ei, e cam fricoasa. linistita.
dar cand se enerveaza da si ea cu ciocu.

| Locaa a răspuns:

Poti lua altul dar la inceput de sfatuiesc sa cumperi inca o cusca in care sa. l ti pe noul ei prieten sa tii custile aproape sa faca cunostinta si incetul cu incetul sa ii pui in aceeasi cusca si se vor bate putin la inceput dar o sa. i treaca sper ca ti.am fost de ajutor

| Zambet a răspuns:

Hei! si eu am un perus baiat. Fara pereche era foarte bland. Dar m-am gandit sa ii iau o pereche. A inceput sa ma ciupeasca si toate astea. Dar cam dupa 2 saptamani si-a revenit si acum se joaca aman2. Stai linistita o sa se acomodeasca. Sfatul meu : tine mereu usa de la colivie deschisa! Ofera-i libertate! al meu asa s-a acomodat si acum il iau pe deget si il pup si toate astea. Zboara prin toata casa si nu iese pe geam. Ofera-i libertate macar ziua.

P. S. Imi pare rau pentru perusul tau. Sper al meu sa mai stea cu mine. Are 4 ani.Si deja nu mai zboara mult, oboseste.In fine:-

| yoyodedeea a răspuns:

Daca e mai rautaciosa, se poate.pentru ca e colivia ei de atat timp, si vine unu nou.eu am patit-o. da in timp le-a trecut

| madycoco a răspuns:

Imi pare rau pentru el sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact asa mi s-a intamplat si mie la o distanta de 2-3 zile a murit si al doilea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papagalul meu boris a murit acum cateva minute iar dupa 5 minute a murit si vera(perechea lui) erau impreuna de cativa ani si acum...

| casnicavirtuala a răspuns:

Iti recomand sa i cumperi o pereche.am patit o si eu (si nu o data tongue ) si nu puteam sa l las pe celalalt sigur.imi era mila. poate la inceput se vor certa putin, dar dupa un timp vor fi ok.