| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a murit azi perușa... sad plâng încontinuu de atunci și mai am o altă perușă care se cam agită de când a murit cealaltă. Mi-e frică să nu pățească ceva, ar trebui să îi mai cumpăr un peruș? Poate să stea singură după ce e obișnuită cu cealaltă? Amândouă aveau 2 ani.

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Pine-i internet in colivie, poate o mai inveselesti.

| CPAElites a răspuns:

Du-te la magazin si cumparai un prieten!

| Idkidk a răspuns:

Eu zic să mai cumperi o peruşă sau un peruş, şi eu am avut doi mai demult, când unul a murit, celălalt a murit după câteva zile, erau fraţi, aşa spunea vânzătorul, cred că celălalt murise de depresie.

| eudoareuu a răspuns:

Dar mi-e frică că poate nu o să se înțeleagă bine... și să îi iau un mascul pui?

| Ryss a răspuns:

Daca nu vrei sa ii mai cumperi unul, poti sa-i pui o oglinda in cusca... Sau acolo unde o ti. Asa o sa se vada in ea si o sa creada ca e alta pasare. Stiu pentru ca am o prietena care si ea i-a pus o oglinda.

| illusorythoughts a răspuns:

Este mai bine daca i-ai cumpara un prieten langa care sa stea...Animalele pot adeseori muri de singuratate... Sper sa fie totul ok...

| eudoareuu a răspuns (pentru illusorythoughts):

Să îi iau un mascul pui?

| MisterCat a răspuns (pentru eudoareuu):

Nu conteaza eu am o perusa de 3 ani si un perus de 1 an si de inteleg destul de bine sau imperechiat de vreo 6-7 ori

| mmememe a răspuns:

Am fost in aceasta situatie de 4 ori...cumpara un mascul