| I0am0on0the0lost0highway a întrebat:

Acum cateva zile am instalat un joc si cand sa il pornesc imi apare un mesaj care zice asa:Unsupported Shader Version : Vertex Shader {vs_2_0} and Pixel Shader {ps_2_0}. This Game Requires at least Vertex Shader {vs_2_0} and Pixel Shader {ps_2_a}. Cum pot sa rezolv problema? Dau Fundita!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Depinde ce placa video ai, cred ca ai Nvidia, si modelul tau de Pixel Shader nu e suportat de joc, sau nu suporta jocul, incearca sa cauti cele mai noi drivere pentru placa ta video sau, daca nu merge, trebuie sa-ti schimbi placa video ca sa-ti ruleze jocul.