| elena a întrebat:

Adeptii MISA se vor aduna la Herculane si in afara de cele 3 spirale ce le vor face, vor intra in transa ca sa faca legatura spirituala cu guru Bivolaru, se poate realiza asa ceva? Fara sa jignesc pe nimeni eu nu cred nimic din toata prosteala asta...

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu cred in inaltarea lor spirituala... Dar ei se aduna an de an sa faca spiralele si intre in legatura cu... cine stie cine, sau unii cu altii. Oricum, pot sa ma insel, n-am fost, n-am vazut, dar mi s-a parut, inca de la inceput o prosteala pe fata. Cand am vazut si filmuletele cu orgiile puse la cale de Bivolaru... m-am lamurit ca este doar o metoda de a face bani, de a trai bine si de a-i prosti pe altii.
Totusi nu stiu cum se poate asta, pentru ca in alte parti yoga nu este legata de actiuni de genul asta.
Ma intreb cum de atatia oameni cu studii se lasa prostiti si nu inteleg care e treaba?
http://misa-yoga.blogspot.com/search/label/Eros%20spiritual
Parerea lor insa este ca presa a manipulat, la comanda politica, marea masa de oameni si ca nu e adevarat tot ce se spune despre Bivolaru si despre orgiile respective. Au facut si un filmulet, pe care l-au postat pe site-ul lor oficial, in care acuza presa de manipulare
Sunt pareri diferite... evident cele care sustin ca MISA este o adunatura de bolnavi psihici sau de sclavi spirituali (care fac orice la comanda) si cele ale membrilor MISA si simpatizantilor... care sustin ca este o legatura spirituala inalta, un mod de tratare a unor boli, de echilibrare a vietii.

14 răspunsuri:
| elena explică:

EMILE intrebarea mea a fost cat se poate de sincera am dorit un raspuns scurt pe intelesul meu gen BUNICA BRO DAMBILUSCA sau RROXI43 si ca sa fiu si mai sincera nu cred nici in telepatie. Multumesc pentru raspunsurile serioase.

Janina
| Janina a răspuns:

Sa vezi ce mai fac ei la Herculane....trb doar sa intrebi pe cei de acolo, in special la cadite si apoi o sa ai dubii despre integrarea lor in absolut

| Wtf9000 a răspuns:

Nici eu nu cred, dar ei zic ca nu ar renunta niciodata la MISA. Cine stie...

| Krina a răspuns:

Cata "legatura spirituala" trebuie sa existe intre ei.
Parerea mea este ca oamenii aia sunt "putin" dusi cu pluta.

| anonim a răspuns:

Insa te-ar interesa putin, si de aceea ai si pus intrebarea, sa vezi ce parere au si ceilalti.deci,este o mare excrocherie. du-te!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, dar nu chiar toti, ci doar cei mai elevati dintre ei... e cam aceeasi faza ca la telepatie!

| remus a răspuns:

elena, poisibil ca noi sa nu-i intelegem, nu sint adeptul turmei.

| cribus a răspuns:

Nu stiu cum a reusit sa prosteasca atatia oameni...si eu cred ca e o mare abureala

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

laughing ce prostii

| bunica a răspuns:

O adunatura de nebuni si mai nebuni sunt ce-i ce le da voie sa faca asa ceva. daca se face un miting pentru a-si cere careva drepturile este inpotriva legii si nebunii si drogatii astia au drepturi.si dupa ce se inalta cu totii la cer lasa o mizerie pe pamant de se face curatenie in urma lor o saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare se mai indoieste cineva ca cei din MISA, sint acolo doar pentru orgiile in masa? Bivolaru este un escroc suficient de abil sa manipuleze ditamai cireada de vite aflate in calduri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punctul lor de vedere. da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca sunt rataciti, cu mintea si incredintati ca au sau pot obtine anumite chestii spirituale prin tot felul de practici.ca in orice cult dealtfel, trebuie intai sa inveti sa mergi si dupa aia sa zbori.macar la crestini totul este spiritual doar simbolurile sunt materiale, si aceste simboluri nu au valoare. oricum toti vor fi cunoscuti dupa faptele lor si dupa roadele lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai gandeste-te