| last_9432 a întrebat:

Afara este canicula cum ma pot racorii? Nu vreau raspunsuri gen:fa un dus deoarece am facut o gramada.
Multumesc anticipat:*

12 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Bea un ceai cald. vorbesc serios. te răcoreşti, sau cel puţin nu-ţi va mai fi la fel de cald. îţi aduci corpul la o temperatură stabilă aşa.

sau pune aer condiţionat, apoi te vei plânge de frig... cum fac eu acum, că nu găsesc telecomanda să îl opresc. laughing

| Sოﺁℓε a răspuns:

I-ati sau fa-ti un evantai bea apa multa pune-ti un ventilator incearca sa te imbraci cu haine subtiri.

| cretzufinish a răspuns:

In afara de ce s-a mai zis ai putea incerca si cuburi de gheata pe corp big grin

| gabitza_6878 a răspuns:

Legi de coada cainelui un evantai si il faci fericit ca sa dea din coada
ventilator eco laughing

| andreea4ever a răspuns:

1.Eu am inchis geamurile (ca sa nu intre caldura.Bineinteles aceasta nu e valabila si noaptea cand afara e mai racoare)

2.Am tras draperiile(sa nu intre nici soarele)

3.Am ramas in chilotei

4.Am ramas intr-un maieutz

5.Am stat pana acum linistita in par si chiar am inceput sa stranutlaughing

Succes!

| Locaa a răspuns:

Mananca inghetata, du-te cu prietenii la padure, la strand la un rau daca sunt in orasul tau, etc

| oBanană a răspuns:

Daca ai aer conditionat pune-l sau porneste ventilatorul daca ai!
Satai in haine subtiri si putine. Iti poti pune mainile la robinet si pui sa curga foarte rece! Bea Nestea sau Lipton!
Asta fac eu si ma simt un pic mai bine!
Succes! Sper ca ti-am fost de folos!

| alexa_4015 a răspuns:

Ai putea sa te duci l strand si s stai toata ziua acolo:*

| geoolina a răspuns:

Udate cu apa afara (cu apa rece) sau du-te la strand

| enya_2479 a răspuns:

Eu ieri am fost in padure, iti recomnad si tiehee hee e super racoare si aer curat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca fructe si bea multa apa.

| ghiocel a răspuns:

Poi poti sa mergi la munte.sa mananci multa inghetata.sa bei multe lichide. du-te intr-o statiune sau la padurebig grin...