| AcestaEsteUnContCaOricareAltContDePeTpu a întrebat:

Ajutati-ma va rog, vreau sa intru intru-un joc si imi apare asa :

Failed to enumerate any DirectX 9 conpatible graphics adapters in this system! please make sure you have directx 9 compatible graphics adapter and have installed the latest manufacturer provided driver
funda

Răspuns Câştigător
| Des13 a răspuns:

* downloadeaza si instaleaza-ti ultimul direct x9 (http://www.softwarepatch.com/windows/directx.html in partea de jos a paginii ai link-ul de download)
** daca tot nu merge, inseamna ca placa video e problema, nu e compatibila cu cerintele jocului.

1 răspuns:
| dadonexus a răspuns:

Placa ta video nu suporta dx9

Întrebări recente