| AcestaEsteUnContCaOricareAltContDePeTpu a întrebat:

Ajutati-ma va rog, vreau sa intru intru-un joc si imi apare asa :
Failed to enumerate any DirectX 9 conpatible graphics adapters in this system! please make sure you have directx 9 compatible graphics adapter and have installed the latest manufacturer provided driver
FUNDA,

3 răspunsuri:
| Gabriel892 a răspuns:

Instaleaza directx de aici http://www.filehippo.com/download_directx/ si ultima versiune a driver-ului pentru placa ta video, daca tot nu merge inseamna ca nu este capabila sa iti ruleze jocul

| funxhouse a răspuns:

Ori placa ta video nu e suportata de joc ( solutie : update ), ori nu ai spatiu suficient in calculator pentru a juca jocul ( solutie : dezinstaleaza cateva programe sau da-i un disk clean-up ).

| YosCosmin a răspuns:

Problema e ca ai DirectX 9 o versiune mai veche si spune va rugam fiti siguri ca ati instalat ultima versiune de DirectX9 compatibila
Uite aici ultima versiune http://download.microsoft.com/......redist.exe