| valeria4u a întrebat:

Ajutor! Pe Yahoo Messenger am primi un mesaj, cum ca din suma mea de 2. 5 milioane de lire sterline (nu am asa o suma) au fost trimise 5. 000 de lire... Ce inseamna asta? Urgent va rog!

Ati mai primit asa ceva vreodata?

Aaaa... si la sfarsitul mesajului scria (in engleza) "Al vostru servici" si o semnatura sad

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Sunt diferite scam-uri. Ti se spune ca ai castigat o suma exorbitanta si trebuie sa platesti o suma de bani pentru a primi castigul.Normal ca dupa ce platesti nu mai primesti nimc, doar ramai cu o mare teapa.

| valeria4u explică:

Merci :* Deci, sigur e o smecherie? happy

| temugin a răspuns:

Eu zic sa-i iei totusi rolling on the floor

| Marct a răspuns:

E o smecherie. Urmeaza sa revina si sa-ti ceara sa platesti un comision de x lire pentru a primi banii. Ignora-i.

| Furnicutza a răspuns:

Este un virus probabil.Nu deschide mail-ul.Si nu intra la astfel de mesaje.Si cel mai important, nu iti da datele personale sau pinuri, coduri sau password-uri.

| lucifer636 a răspuns:

Ai castigat la loto, chiar daca nu ai jucat laughing

| mihai2628 a răspuns:

E teapa, si eu primesc chestii din astea...cine crezi ca iti da in ziua de azi bani gratis?