| PrintiiiisaTa a întrebat:

Ajutor vreau sa ma ingras! Bag de-a dulciuri in mine, cartofii prajiti si degeaba! Ajutati-ma :O3

3 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Asa sigur o sa te imbolnavesti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă mâncarea nesănătoasă,că nu faci nimic!
Poţi consulta un nutriţionist.
Trebuie să încerci să mânci o gamă foarte variată de alimente,pentru a te asigura că organismul tău primeşte tot ce îi trebuie.
Puţin şi des.
Încearcă să mănânci alimente care conţin multe proteine cum ar fi peşte,carne,ouă,lapte,brânză,fasole,mazăre, conopidă, brocolli.
De asemenwa, ai nevoie de carbohidraţi cum ar fi pâine, paste, cereale şi bineînţeles o mulţime de fructe, legume proaspete.
Nu uita şi de mişcare.
Te pup!

| cosminX a răspuns:

Daca ai sub 10-12 ani, iti sugerez sa nu mai faci asa ceva, sa manci dulcuri si alte chestii cu calorii pentru ca la un moment dat vei regreta asta.
Daca esti cum am spus mai sus (sub10-12ani)inca nu esti dezvoltata si daca mananci multe calorii acum se vor vedea mai tarziu si iti va parea rau.

Întrebări recente